EMILIA NA PODIUM XX MARATONU KOMANDOSA W LUBLIŃCU

25 listopada , Lubliniec i ostatnia impreza biegowa  zaliczana do Wielkiego Szlema  Komandosów, a był to XX Maraton Komandosa.

Organizatorem imprezy jest Wojskowy Klub Biegacza „Meta” Lubliniec.

Maraton był skierowany do żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych, ale  możliwy był jest również start osób cywilnych przy spełnieniu n/w warunków:

– wystartują na całej trasie biegu w pełnym umundurowaniu polowym bądź ćwiczebnym (mundur z długim rękawem, rozpinany na całej długości),

-buty krój wojskowy, specjalne, taktyczne, oraz będące na wyposażeniu różnych jednostek i oddziałów specjalnych (z wysokością cholewki minimum 18 cm),

 -plecak (min. wymiary 45x30cm) w kolorze ciemnym najlepiej odpowiadającym umundurowaniu, o wadze 10 kg na całej trasie biegu.

Zezwala się na zastosowanie dodatkowych cywilnych przedmiotów tylko jeśli ich kształt i kolor odpowiadają mundurowi (czapki, chusty, rękawiczki  – wykonane z tkaniny o jednolitej barwie, czyli popularne „oliwki” oraz „khaki”, a także w barwie szarej, granatowej lub czarnej wykorzystywane przez policję i jednostki specjalne.

 Materiałowe buty oraz buty trekkingowe,  combat shirty, bluzy, swetry, kamizelki oraz białe kombinezony maskujące, czerwone czapki, żółte rękawiczki itp.       = dyskwalifikacja). Zezwalało się na start w sortach mundurowych wojsk innych państw i korzystania z kijków.       O dopuszczeniu decydował sędzia zawodów.

 

Organizator wyznaczył  kategorie: Wojska Lądowe, Siły Powietrzne , Marynarka Wojenna ,

Wojska Specjalne,  Wojska Obrony Terytorialnej,  Dowództwo Operacyjne  oraz Instytucje Centralne MON,  Inspektorat Wsparcia SZ ,  Żandarmeria Wojskowa, Dowództwo Garnizonu Warszawa , Szkolnictwo Wojskowe,  Żołnierze Rezerwy ZSW, NSR , Policja, Państwowa Straż Pożarna,  Ochotnicza Straż Pożarna,  Straż Graniczna, Służba Więzienna,  inne służby : (SOP, Straż Marszałkowska, Straż Miejska, SOK,  ITD, Straż Leśna, CBA, SKW, SW, SWW, ABW, Służba Celno-Skarbowa, ), Cywil.

 Klasyfikacje: Open kobiet i mężczyzn. Bez podziału na kategorie wiekowe.

Drużynowa – czas trzech kolejnych osób (M i K razem). Był możliwy podział na kategorie , a było ich 15, pod warunkiem, że w danej kategorii wystartowało 20 osób.

Ponadto cześć zawodniczek i zawodników, ci którzy ukończyli w tym roku:  9 Ćwierć Maraton Komandosa w Słupsku,   XIV Półmaraton Komandosa w Warszawie, VII Setka Komandosa  w Lublińcu,  Bieg Przełajowy o ”Nóż Komandosa” w Lublińcu,  walczyli o Wielki Szlem Komandosa. Pośród nich była nasza zawodniczka, a było ich 184 osoby.

Godzina 9.00. , ul. Posmyk 5,  trasa pokryta lekko śniegiem , nastąpił start 556 zawodniczek i zawodników, niosących 10-co kilogramowy plecak.  Trasa 42.2 km, składająca się z dwóch okrążeń, prowadząca duktami leśnymi. Limit 7.5 godziny, jedno okrążenie 3.30.

W limicie czasu na pewno wmieścił się pierwszy zawodnik, który osiągnął czas 03:04:26, a był nim Piotr Szpigiel. Po nim kolejni i była też na bardzo dobrym miejscu Emilia. Linię mety przekroczyła  na 183 miejscu,  2 miejsce kategorii policjantka, 9 w kategorii kobiet z czasem 05:41:49.

Ponadto ukończyła pięć wymienionych wyżej imprez sportowych, zdobywając tym Wielki Szlem Komandosa. Duże gratulacje EMI. Brawo.