BIEGI NIEPODLEGŁOŚCI: EMILIA NA V ROSBIEG W ROKIETNICY, A MACIEJ RUNPOLAND W POZNANIU

11 listopada jest  bardzo ważnym dniem  dla każdego Polaka,  bo  jest to Dzień Niepodległości.   Oprócz oficjalnych uroczystości, które odbywają się tego dnia, na terenie całego kraju, są też masowe imprezy sportowe dla upamiętnienia Dnia Odzyskania Niepodległości.

 Imprez takich jest bardzo dużo, praktycznie w każdej większej miejscowości. Chcąc upamiętnić ten Dzień,  wiele osób robi to poprzez między innymi sport.  Najbardziej popularną dyscypliną, w której biorą udział uczestnicy, jest zapewne bieg. Potem długo, długo nic i gdzieś tam sporty związane z kolarstwem.

W naszym powiecie obyły się dwie takie imprezy, a mianowicie: XI  Rydzyński Bieg Niepodległości w Rydzynie oraz   XV Rowerowy Puchar Niepodległości  w Lesznie. W tych imprezach nikt z zakręconych nie brał udziału. Za to pobiegli w  Biegu Niepodległości RunPoland w Poznaniu oraz  V ROSbieg Niepodległości w Rokietnicy

 

V ROSbieg Niepodległości w Rokietnicy

Organizatorami są:  Stowarzyszenie Rokietnica Biega, Rokietnicki Ośrodek Sportu Sp. z o.o. oraz  Urząd Gminy Rokietnica .  Bieg główny na dystansie 10 km (dwie pętle, każda po 5 km) ulicami Gminy Rokietnica oraz  nordic walking – jedna pętla 5 km.  Uczestnicy pobiegli  w 100% asfaltem.

Start i meta biegu zlokalizowana  została w pobliżu hali Rokietnickiego Ośrodka Sportu. Tradycyjnie godzina 11.11,  do biegu na dystansie głównym wystartowało  186 uczestników, a pośród nich Emilia.

Pierwszy linię mety minął na tym dystansie minął Grzegorz Sarbak, osiągając czas  00:35:13, po nim kolejni i jako 89  przybiegła Emilia  w  K40 – 49 i 22/64 miejsce w kategorii kobiet z czasem  00:50:35.  Brawo.

 

BiegNiepodleglosci  RunPoland

Organizatorem biegi jest Fundacja “RunPoland.org” na Rzecz Poznańskiego Biegu Niepodległości we współpracy z Fundacją Universitatis Posnaniensis.

Bieg odbył  się na jednej pętli o długości 10 km, ulicami  miasta Poznania (100% asfalt).

Start nastąpił z ulicy ul. Grunwaldzkiej (tuż przed ul. Śniadeckich), gdzie też była usytuowana meta. Podobnie, jak w Rokietnicy o godzinie 11.11 nastąpił start  aż  5116 zawodniczek i zawodników. Pośród nich był Maciej.

Arkadiusz Gardzielewski, to uczestnik, który w tym biegu triumfował  w Poznaniu, osiągając czas 00:29:56.  Za nim kolejni i był pośród nich Maciej , który osiągnął bardzo dobry czas 00:48:36, co dało mu 1140 miejsce M50-102. Brawo.