EMILIA, DAREK, MACIEJ, PIOTR I WITEK NA CROSS DUATHLON W ŻARNOWCU

Ostatni weekend października,  28 sobota, tradycyjnie mamy duathlon  w Żarnowcu, dokładnie Cross Duathlon.

W tym roku reprezentowała  nas ta sama ekipa,  jak rok wcześniej tj.: Emilia, Maciej, Witek indywidualnie  oraz Piotr i Darek w sztafecie.

Organizatorem jest:  Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie oraz  Gmina Dopiewo

Dwie dyscypliny, połączone w jedną, czyli bieg i kolarstwo (wszystkie typy rowerów oprócz elektrycznych).   I cześć zawodów  bieg długości 3 km.  II cześć,  jazda rowerem na dystansie 16 km i III cześć, bieg ma dystansie 4,5 km.  Trasa  została wyznaczona po nieutwardzonych  drogach  oraz duktach leśnych wokół Żarnowca.

Uczestnicy rywalizowali  w kategoriach open oraz wiekowych ( 6 kategorii): kobiety, mężczyźni oraz sztafet w czterech kategoriach wiekowych. Należy tutaj dodać, że sztafeta mogła liczyć tylko dwie osoby: biegacz i rowerzysta  i  mieć skład mieszany – nie miało  to znaczenia w klasyfikacji końcowej. Zawodnik biegający rywalizował na obu dystansach biegowych, zawodnik jadący rowerem  tylko na dystansie 16 km.

7 stopni nad kreską,  do tego cały czas padający mżawka, godzina 12.00  nastąpił start do pierwszego etapu, w którym wystartowali: Emilia, Maciej, Witek,  rywalizujący o miejsca indywidualne oraz Piotr, walczący  z Darkiem w sztafecie. W sumie wystartowało 116 zawodniczek i zawodników, walcząc o indywidualne miejsca oraz  48 drużyn.

Pierwsze kilometry zostały przebyte przez zawodników bardzo szybkim tempie, ponieważ już po niecałych 12 minutach,  przybiegł pierwszy zawodnik z sztafety. Po nim kolejni. Jako pierwszy z zakręconych przybiegł Maciej, osiągając bardzo dobry czas 00: 15: 51, co dało mu 65.  Zaraz na nim Witek, z czasem 0:16:19  na 72 miejscu. Następnie Emilia z czasem 0:16:28, co dało jej 4 miejsce pośród pań. Piotr biegnąc w sztafecie, osiągnął czas 0:17:49.  Druga konkurencja rower. Tutaj pięknie pojechał Witek, osiągając czas  0:48:43 , co dało mu 23 miejsce w tej konkurencji.   Darek, 15 kilometrów przejechał w czasie 0:49:20 , po min Maciej z czasem  0:51:11 , dało to mu 37 miejsce oraz Emilia z czasem 1:01:23 i 4 miejsce.    Zawodnicy, startujący indywidualnie pozostawili rower, kask i w drogę.  Po Darku „pałeczkę” przejął ponownie Piotr, któremu przebiegnięcie  ostatniego etapu,  trudniejszego  zajęło  00: 28: 14, co dało łączny czas 01:37:40 . Wynik bardzo dobry, który dał tej dwójce  26 miejsce open w sztafecie oraz 3 miejsce w grupie wiekowej 91+.  Pozostała trójka po ponownej zmianie obuwia,  Witek z łącznym czasem 1:37:22 zajął  wysokie 45 miejsce open M5-5.  Bezpośrednio za nim,  Maciej z czasem  01:37:52 , co dało mu 47 miejsce open M4-21. Emilia przybiegła, jako 76, 3 kobieta,  K4-1  z czasem 1:49:45.

Gratulujemy bardzo dobrych wyników naszym zawodnikom i wszystkim biorącym udział w zawodach. Jest czego, albowiem  trasa w większości była pokryta błotem. Warunki rywalizacji, biegowej oraz rowerowej w takich warunkach, ślisko były  wymagające technicznie.