EMILIA, ŁUKASZ, PIOTR I WITEK NA BIEGACH NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada jest to bardzo ważnym dniem  dla każdego Polaka,  bo  jest to Dzień Niepodległości.   Oprócz oficjalnych uroczystości, które odbywają się tego dnia, na terenie całego kraju, są też masowe imprezy sportowe dla upamiętnienia Dnia Odzyskania Niepodległości.

 Imprez takich jest bardzo dużo, praktycznie w każdej większej miejscowości. Chcąc upamiętnić ten Dzień,  wiele osób robi to poprzez między innymi sport.  Najbardziej popularną dyscypliną, w której biorą udział uczestnicy, jest zapewne bieg. Potem długo, długo nic i gdzieś tam sporty związane z kolarstwem.

W naszym powiecie obyły się dwie takie imprezy, a mianowicie: X  Rydzyński Bieg Niepodległości w Rydzynie oraz  XIV  Rowerowy Puchar Niepodległości w Lesznie oraz 4 ROSbieg Niepodległości w Rokietnicy

Tym roku  uczestniczyliśmy  w  dwóch  imprezach,  a byli  nimi:   X Rydzyński Bieg Niepodległości oraz 4 ROSbieg Niepodległości w Rokietnicy.

 

X Rydzyński Bieg Niepodległości

Organizatorem  jest  Dyrektor Rydzyńskiego Ośrodka Kultury w Rydzynie.   Tradycyjnie dystans 11 km, trasa w 60% przebiega drogami o nawierzchni z kostki betonowej oraz w 40% drogami o nawierzchni asfaltowej.

Godzina 11.11 na linii startu  rekordowa liczba zawodników 358, wystartowała w X Rydzyńskim Biegu Niepodległości.   Pośród nich wystartowali Łukasz i Piotr.  Start oczywiście  z pl. Zamkowego.

Pogoda dopisała, ponieważ temperatura dobra dla biegaczy , ponad 10 stopni nad kreską, co prawa słońce chowało się za chmurami, ale , co cieszyło nie padał deszcz.

 Na mecie, która była usytuowana przy Hali Sportowej, jako pierwszy zawodnik zameldował się Krzysztof Szymanowski z czasem 00:36:17.  Za nim jako trzeci  zawodnik, przybiegł   Łukasz z czasem 00:38:48, co dało mu też pierwsze miejsce w kategorii służb mundurowych.  Piotr pobiegł bardzo dobrze, osiągając niesamowity czas 00:57:23, poprawiając zeszłoroczny wynik o 4 minuty, co dało mu 149 miejsce open i III w kategorii służb mundurowych.  Brawo.

 

4 ROSbieg Niepodległości w Rokietnicy

Organizatorem jest  Rokietnicki Ośrodek Sportu  w  Rokietnicy.  Bieg główny na dystansie 10 km (dwie pętle, każda po 5 km) ulicami Gminy Rokietnica oraz  nordic walking – jedna pętla 5 km.  Uczestnicy pobiegli  w 100% asfaltem.

Start i meta biegu zlokalizowana  została w pobliżu hali Rokietnickiego Ośrodka Sportu. Tradycyjnie godzina 11.11, jak w Rydzynie do biegu na dystansie głównym wystartowało  218 uczestników, a pośród nich Emilia i Witek.

Pierwszy linię mety minął na tym dystansie minął Adam Ziętara, osiągając czas  00:36:30, po nim kolejni i jako 111 przybiegła Emilia  w  K40 – 7 i 18 miejsce w kategorii kobiet z czasem  00:50:40. Bezpośrednio za nią,  linię mety minął Witek z czasem 00:50:42, co dało mu 112 miejsce open M50+ 12. Brawo.