EMILIA, DAREK, MACIEJ, PIOTR I WITEK NA CROSS DUATHLON W ŻARNOWCU

Ostatni weekend października i mamy,   jak  na początku wiosny, a myślę  o temperaturze, która w ostatnim tygodniu oscyluje pomiędzy 15-20 stopniami. W takich właśnie niesamowitych warunkach pogodowych w ten weekend,

odbyły się dwie imprezy sportowe, już w piątek  dwudniówka  Potrójna Korona w  Stroniu  Śląskim, a w sobotę Cross Duathlon w Żarnowcu.

Tym razem nasi zawodnicy zdecydowali się na bieg  połączony z jazdą rowerem, krótko mówiąc duathlon. Byli nimi: Emilia, Maciej, Witek indywidualnie  oraz Piotr i Darek w sztafecie.

 Cross Duathlon w Żarnowcu, odbył się 29-go października , oczywiście w Żarnowcu , gm. Dopiewo. Organizatorem jest : Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie oraz Gmina Dopiewo.

Dwie dyscypliny sportu, połączone w jedną, czyli bieg i kolarstwo MTB.   I cześć zawodów  bieg długości 3 km.  II cześć,  jazda rowerem na dystansie 16 km i III cześć, bieg ma dystansie 4,5 km.  Trasa  została wyznaczona po nieutwardzonych  drogach  oraz duktach leśnych wokół Żarnowca.

Uczestnicy rywalizowali  w kategoriach open oraz wiekowych ( 6 kategorii): kobiety, mężczyźni oraz sztafet w czterech kategoriach wiekowych. Należy tutaj dodać, że sztafeta mogła liczyć tylko dwie osoby: biegacz i rowerzysta  i  mieć skład mieszany – nie miało  to znaczenia w klasyfikacji końcowej. Zawodnik biegający rywalizował na obu dystansach biegowych, zawodnik jadący rowerem  tylko na dystansie 16 km.

Godzina 12.00, 18 stopni nad kreską,   nastąpił start do pierwszego etapu, w którym wystartowali: Emilia, Maciej, Witek,  rywalizujący o miejsca indywidualne oraz Piotr, walczący  z Darkiem w sztafecie. W sumie wystartowało 131 zawodniczek i zawodników, walcząc o indywidualne miejsca oraz  38 drużyn.

Pierwsze kilometry zostały przebyte przez zawodników bardzo szybkim tempie, ponieważ już po 10 minutach,  przybiegł pierwszy zawodnik z sztafety. Po nim kolejni. Jako pierwszy z zakręconych przybiegł Piotr, osiągając bardzo dobry czas 00: 15: 34, co dało mu 13 miejsce pośród osób biegnących w sztafecie. Zaraz na nim Witek, następnie Maciej i Emilia. Druga konkurencja rower. W sztafecie pojechał Darek, który osiągnął bardzo dobry czas 00: 37: 59, dało to mu 4 czas w sztafecie.  Pozostali zawodnicy, startujący indywidualnie zmienili buty biegowe, założyli kask i w drogę.  Po Darku „pałeczkę” przejął ponownie Piotr, któremu przebiegnięcie zajęło, bardzo trudniej 4, 5 kilometrowej trasy 00: 26: 06, co dało łączny czas 01:22:18. Wynik bardzo dobry, który dał tej dwójce wysokie 11 miejsce open w sztafecie oraz 3 miejsce w grupie wiekowej 91+.  Pozostała trójka po ponownej zmianie obuwia goniąc Piotra po kolei mijali linię mety.  Pierwszy zrobił to Witek z łącznym czasem 01: 28: 27, co dało mu wysokie 57 miejsce open M4-19. Za nim Maciej z czasem 01: 29: 23, co dało mu 61 miejsce open M4-21. Emilia przybiegła, jako 72 uczestnik imprezy, 5 kobieta i 1 miejsce w grupie wiekowej z czasem 01:34:21.

Gratulujemy bardzo dobrych wyników naszym zawodnikom i wszystkim biorącym udział w zawodach. Brawo.