EMILIA MISTRZYNIĄ POLSKI POLICJANTEK NA 21.POZNAŃ MARATON

Mamy już weekend 15-16 października, na podstawie ilości imprez sportowych tych dwóch dni, można powiedzieć, że mamy jesień.   Są dwie imprzy sportowe, ostatnie  wyścigi kolarskie miały swoje finały tydzień temu, dlatego też obecnie liczy się tylko bieg. W niedzielę odbył się Ultratur po Puszczy w Zielonce oraz 21. Poznań Maraton.

Na jednej z nich była nasza ultramaratonistka , Emilia, która pobiegła  na 21. Poznań Maraton.

Organizatorzy:  Miasto Poznań oraz   Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji wyznaczyli miejsce startu przy ul. Grunwaldzkiej, przy  Międzynarodowych Targach Poznańskich, a metę na plac Marka – Międzynarodowe Targi Poznańskie. 

Trasa oczywiście długości 42,195 km zamknięta w jednej pętli po ulicach Poznania. 

Wyznaczono  strefy startowe przypisane są do uczestników na podstawie zadeklarowanego przez nich w zgłoszeniu czasu ukończenia Maratonu. Każdej strefie startowej przypisany był odpowiedni kolor paska widoczny na numerze startowym zawodnika.

Klasyfikacje:  Generalna – kobiet, mężczyzn, wiekowa – kobiet i mężczyzn, najlepsza poznanianka i poznaniak, najstarsza uczestniczka i  uczestnik , generalna – zawodniczek i zawodników niepełnosprawnych na wózkach. Ponadto: Jesienne Mistrzostwa Polski Policji kobiet  i mężczyzn, Klub Biegacza Maniac – kobiet i mężczyzn, Night Runners – kobiet i mężczyzn, Mistrzostwa Polski Lekarzy – kobiet i mężczyzn oraz Mistrzostwa Polski Osób Niewidomych i Słabowidzących – kobiet i mężczyzn.

Niedziela, godzina 08.55 start zawodników na wózkach, po nich punktualnie o godzinie 09.00 biegacze. Pośród nich znalazła się oczywiście Emilia wraz  2958 startującymi. Pogoda jak na tą porę roku , bardzo dobra, bo temperatura ponad 10 stopni  nad kreską, słonecznie.

W takich okolicznościach przyrody właśnie,  zawodnicy rywalizowali o najlepsze miejsce open oraz w podanych kategoriach. Pośród nich najlepszym okazał się Hayla Bazu z Etiopii czasem 02:11:26. Pierwszą kobietą  była  Kilel Caroline z Kenii, osiągając czas 02:27:00, co dało jej 10 miejsce open.

Za pierwszym zawodnikiem linie mety przebiegali kolejni, i było ich  coraz więcej. Po 03:55:15 przybiegła Emilia, co dało jej 1170 miejsce open w kategorii kobiet open 115, wiekowej K45 – 19 i  1 miejsce  w Jesiennych  Mistrzostwach  Polski Policji kobiet.   

 

Duże gratulacje dla Emi, która została Mistrzynią Polski Policji w Maratonie.