EMILIA NA PODIUM BIEGU BUZDYGAN W SZCZYTNIE

Drugi weekend  października i sporo imprez sportowych. W sobotę odbył się dwudniowy bieg  UltraKotlina oraz  Legia MTB Maraton w Warszawie,  Pomerania Trail w  Barłominie, Garmin MTB Series w Gdańsku, Bike Maraton w Sobótce, a niedzielę : LOTTO Poland Bike Marathon- Finał w  Warszawie Wawer, Garmin Gravel Race Izery w  Świeradowie Zdroju, Via Dolny Śląsk w Sobótce oraz Buzdygan w Szczytnie.

Tym razem reprezentowała  nas jedna osoba, w była nią Emilia i to imprezie biegowej, Biegu Buzdygan Komendanta – Rektora WSPol w Szczytnie.

Organizatorem  była oczywiście Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie. Start i meta na ul. Spacerowej (plaża miejska), a dystans tylko, jak na naszą ultramaratonistkę  4,8 km. Praktycznie dla Emili tempo  biegu na takim dystansie to sprint.    Sama trasa składała  się z jednego okrążenia Jeziora Dużego Domowego, o nawierzchni wykonanej z kostki brukowej.

Klasyfikacja  w tym biegu,  różniła się nieco od innych imprez biegowych, albowiem nie było klasyfikacji wiekowej.  Zastąpiono ją, biorąc pod uwagę charakter  szkoły, klasyfikacją według korpusów.  Od szeregowych do generała, dla kobiet i mężczyzn oraz cywile kobiety i mężczyźni open.

Godzina 11.00 wszyscy uczestnicy już na linii startu , a było ich  315 osób, które minutą ciszy  czcili  poległych policjantów.  Następnie start w warunkach pogodowych, można powiedzieć idealnych dla tego typu zawodów.

Emilia wykonała zadanie w 200%, biorąc pod uwagę dystans. Linię mety minęła jako 50 open, 4 miejsce pośród kobiet, mając tylko 4 sekundy straty do trzeciej i  1 miejsce  z korpusu aspirantów. Brawo.