WITEK NA MTB WIÓREK, A PIOTR BIEGU „KRÓLEWSKA 13”

Pierwszy i drugi października to pierwszy weekend tego miesiąca. W sobotę odbyło się: dwudniówa Bison Ultra Trail w  Królowym Moście,  Garmin MTB Series w Tolkmicku,  Bike Atelier MTB Maraton w  Dąbrowie Górniczej,  Maraton Kresowy w Siemianowicach, Bike Maraton w Sobótce,  MTB Wiórek. W  niedzielę natomiast: Finał LOTTO Poland Bike Marathon  , Warszawa Wawer, Garmin Gravel Race Izery w  Świeradowie  Zdroju, Via Dolny Śląsk w  Szklarskiej Porębie oraz Bieg  „Królewska13” w Lesznie

Tym razem w sobotę Witek,  brał udział w MTB Wiórek, a niedzielę  Piotr w Biegu „Królewska 13” .

MTB Wiórek , organizatorem niezmiennie jest Wiejskie Stowarzyszenie Integracyjne „ WIESTIN”, Gmina Mosina. Partnerzy: Gmina Mosina, Sołectwo Wiórek, Sołectwo Czapury, OSP Gminy Mosina

Podobnie, jak rok temu,  zawodnicy mieli do wybrania  główne dystanse: mini – 21, 2 km (jedno okrążenie) i mega -42, 4 km( dwa okrążenia). Trasa przebiegała drogami leśnymi i gruntowymi, bardzo kręta, płaska z piaszczystymi odcinkami  i  z dużą ilością korzeni   Końcowe kilometry były wzdłuż Warty. Trasa jak rok wcześniej.

Organizator tradycyjnie wyznaczył tylko cztery kategorie wiekowe dla zawodniczek i zawodników, zamiast sześciu, jak jest w większości zawodów, a mianowicie: 30, 40, 55 i 55+.

 Godzina 11.00 start na dłuższym dystansie, na którym wystartowało wystartowało 42   osoby.   Po nich, mini w ilości 219  osób, pośród nich byli i nasi zawodnicy Witek. Pogoda dopisała, nie padało.

Jako pierwszy linie mety minął zawodnik z dystansu mini, Artur Sobkowiak  z czasem 0:48:39.  Po nich kolejni i po 5 minutach na mecie „zjawił” się  Witek, z czasem 0:53:14 , co dało mu 19  miejsce open M55-8.  Nasz zawodnik poprawił swój zeszłoroczny wynik o minutę. Brawo.

 

Bieg „Królewska 13”.

Tym razem Piotr czasowo zawiesił rower, przepraszając   buty biegowe i pobiegł w „Królewskiej 13”.    Organizatorem biegu :  Organizacja Turystyczna Leszno – Region,  Prezydent Miasta Leszna, Burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna, Rydzyński Ośrodek Kultury ,  Szkoła Podstawowa nr 13 w Lesznie.

Jest to bieg na dystansie 13 km, który to dystans zawodnicy powinni pokonać w ciągu 2 godzin. Trasa przebiegała  około w 50%  drogami leśnymi oraz w pozostałej części drogami o nawierzchni asfaltowej lub bruku,  oznakowana  co 1 km. W przypadku tej imprezy start był umieszczony w Lesznie, na ul. Rejtana, a metra znajdowała się w miejscowości Rydzyna, na ul. Zamkowej 1.  W związku z tymi niedogodnościami , organizator stanął na wysokości zadania i podstawił autobus, który zabierał rzeczy na zmianę po biegu, a ponadto samych zawodników z mety do miejsca startu. Brawo.

Leszno, Szkoła Podstawowa nr 13, temperatura 12 stopni, niebo zachmurzone,  godzina 10:13 i start. Pośród startujących był Piotr, który jak pisaliśmy z siodełka skoczył w adidasy.

Na podstawie listy podanej przez firmę  Tech-race.pl,  miało wystartować  125 zawodniczek i zawodników. Niestety w żaden sposób nie można zweryfikować tej informacji, ile osób wystartowało, ani też miejsc na mecie poszczególnych zawodników. Powód, brak informacji internetowych na temat wyników. Firma robiąca pomiary, podała adres  na którym miały być widoczne wyniki, ale jest tylko lista startujących.  NIESTETY.

Najważniejsze jest to, że wszyscy zawodnicy ukończyli bieg w tym Piotr i to w dobrym czasie. Duże gratulacje dla uczestników. Brawo.