DAREK, PIOTR I WITEK NA RBP, EMILIA NIEDAMIRUN ULTRAMARATON SUDECKI, A JANUSZ GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE

Czwarty weekend, na początku którego kończy się lato, a zaczyna  jesień, a było to w piątek. Właśnie w tym dniu rozpoczął się  trzydniowy  Ultramaraton Great Lakes Gravel.  Sobota:  dwudniowy Piękny Wschód Gravel Rykowisko w  Hołownie oraz Garmin MTB Series w Elblągu, Rajdy Dla Frajdy w  Trzcińsku-Zdroju,  Rowerowy Bieg Piastów w  Jakuszycach,  „NiedamiRun”  Ultramaraton Sudecki v1.0 w Niedamirowie.  Natomiast w niedzielę : Rajdy Dla Frajdy w Międzychodzie,  Bike Atelier MTB Maraton  w  Czerwionce-Leszczynach, Kaczmarek Electric MTB w  Świebodzinie,  LOTTO Poland Bike Marathon w  Otwocku oraz  M Liga w Wawrze.

Tym razem nasi zawodnicy brali udział, aż w czterech imprezach i powiedzmy sobie szczerze, że jest to wyjątek, patrząc na ilość obstawionych imprez, a były nimi: w sobotę    Rowerowy Bieg Piastów w  Jakuszycach,  „NiedamiRun” – Ultramaraton Sudecki v1.0 w Niedamirowie. Grand Prix  Amatorów Na Szosie – „Rowerem przez Polskę”  czyli  Rajdy Dla Frajdy w Trzcińsku-Zdroju, w niedzielę Grand Prix  Amatorów Na Szosie – „Rowerem przez Polskę”  czyli  Rajdy Dla Frajdy w Międzychodzie .

8.Rowerowy Bieg Piastów – Jakuszyce Stowarzyszenie Bieg Piastów po organizacji dwóch bardzo dużych i ważnych imprez biegowych: Biegu Piastów  oraz Letni m Bieg Piastów  w  sobotę zorganizował  8. Rowerowy Bieg Piastów w tym samym miejscu tj. Jakuszycach

Tradycyjnie trzy dystanse :

– giga   długości  61 km, przewyższenie 1300m,

– mega  długości 41 km, przewyższenie  860m,

– mini długości  18 km, przewyższenie 330m.

Z  limitem zgłoszeń osób biorących udział  na następujących dystansach:

-giga – 320 osób,

-mega – 370 osób,

-mini – 270 osób.

Przypominamy,  że osoby , które  ukończą trzy imprezy: Piegu Piastów  na dystansie 50 km,  Letnim  Biegu  Piastów  na dystansie około 51 km oraz   Rowerowym Bieg Piastów na dystansie 61 km  zostaną  zdobywcami Wielkiego Szlema Jakuszyckiego 2022r.

 Tym razem niestety z naszej drużyny w tym roku  nikt nie walczył o Wielkiego Szlema, ale  uczestniczyli w ostatniej edycji w Rowerowym Biegu Piastów na dystansie mini.  Byli nimi: Darek, Piotr i Witek.

Po oddaniu Dolnośląskiego Centrum  Sportu – Polana Jakuszycka,  nastąpiły małe zmiany dotyczące organizacji, mianowicie odbiór pakietów i   biuro zawodów zostało przeniesione do tego Centrum właśnie. Polepszyły się warunki , albowiem są prysznice dla zawodników oraz wydawanie posiłków w pomieszczeniach Centrum, godne XXI wieku.  Druga sprawa,  start i meta została przeniesiona na teren Centrum.  

Sobota, godzina  10:00  start pierwszego sektora dystansu giga z którego łącznie wystartowało  284 zawodniczek i zawodników. Po nich dwa sektory dystansu mega, a było ich  371 osób. Godzina 11.00  start I sektora dystansu mini w którym jechali: Darek, Piotr i Witek. Na tym dystansie pojechało 232.  

Tym razem pogoda dopisała, bo temperatura przy słonecznej pogodzie wyniosła 10 stopni nad kreską i co najważniejsze nie,  nie było dużo błota w miejscu, którym zawodnicy grzęźli   podczas poprzednich edycji. Oczywiście na początku trasy było błoto, ale biorąc pod uwagę poprzednie lata, to można powiedzieć, że nie było.

Start  dynamiczny na drodze asfaltowej, potem szuter i początek ścigania. Nasi zawodnicy od samego początku jechali w czubie, dotrzymując kroku najlepszym.  Najszybciej  wyznaczony odcinek z naszej drużyny pokonał Darek, przejeżdżając dystans mini w czasie  00:41:43,  co dało mu bardzo wysokie miejsce open 6/232, M50-1/32.  Jest to jego najlepszy wynik z  5-ciu edycji w których uczestniczył.  Kilkadziesiąt sekund za nim linię mety minął Witek z czasem 00:42:23, co dało mu 10 miejsce open, M50-2, też najlepszy wynik . Piotr, biorący udział pierwszy raz na zawodach po kraksie, którą miał na TDP amatorów przyjechał jako 17 zawodnik  M50-4 z czasem 00:44:07.

Niesamowity występ naszej  trójki,  którzy poprawili rekordy życiowe na trasie mini, zajmując przy tym bardzo wysokie miejsca open, jak i w grupie wiekowej. Brawo.

 

Grand Prix  Amatorów Na Szosie – „Rowerem przez Polskę”  czyli  Rajdy Dla Frajdy – Trzcińsko-Zdrój

Trzcińsko-Zdrój,  woj. zachodniopomorskie , Rajd XV –  „W krainie Pojezierzy Zachodnich”.   Baza rajdu: Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Cmentarna 12

Tradycyjnie   trzy dystanse:

-Sportowa  ok.112 km ,  400 m przewyższenia,

-Podróżnicza  ok.170 km,  400m przewyższenia,

-Rekreacyjna  ok. 95 km,  300m przewyższenia

Ten weekend jest weekendem finałowym  Grand Prix Amatorów Na Szosie, albowiem  w Trzcińsku-Zdroju,  odbył się przedostatni wyścig, a w  niedzielę finał.  Właśnie w finałowym weekendzie udział wziął  Janusz, który jedyny z zakręconych brał udział w Rajdy Dla Frajdy.

Tradycyjnie start pierwszych zawodników   godz. 09.00 z dystansu Podróżniczego, po nich o godzinie 11.00 dystansu Sportowego i Rekreacyjnego.

 Pogodna  nieciekawa w zachodniopomorskim, było zimno.  Tutaj kolarze musieli dodatkowo ubrać odzież termiczną, ale nie przeszkodziło to im w rywalizacji.  Na przestrzeni 112 kilometrów rywalizacja była zacięta w której bardzo dobrze pokazał się Janusz, mijając   linię mety  jako  2 open. Duże Gratulacje.

 

„NiedamiRUN” Ultramaraton Sudecki v1.0” w  Niedamirowie

Także w sobotę została rozegrana pierwsza impreza zorganizowana w Niedamirowie przez Stowarzyszenie „NIEDALEKO” z siedzibą w Niedamirowie.

Organizator przygotował  do pokonania dwie trasy na dystansach: Półmaraton dystans długości ok. 22 km z przewyższeniem ok. 965 m, oraz Ultra długości ok. 51 km z przewyższeniem ok. 2074 m. Trasy zostały wyznaczone szlakami turystycznymi Sudetów, leśnymi ścieżkami oraz drogami publicznymi.  Limit czasu ukończenia zawodów wynosi: dystans Półmaratonu  5 godzin, dystans Ultra 10 godzin,

W   imprezie tej  udział wzięła nasza ultramaratonistka Emilia, która pobiegła na krótszym dystansie wraz z 77 uczestnikami.

Godzina 10: 15 start zawodniczek i zawodników biegu na dystansie  Półmaratonu z Emilią. Piętnaście minut po nich,  wystartowali uczestnicy biegu Ultra.  Pogoda dopisała, podobnie jak naszym kolarzom.

Po 02:42:09 linię mety przebiegła  Emilia, jako  42 zawodnik open 9/26 w klasyfikacji kobiet i  K46+ 3/6 . Gratulujemy.

 

Grand Prix  Amatorów Na Szosie – „Rowerem przez Polskę”  czyli  Rajdy Dla Frajdy – Międzychód

Międzychód,  woj. wielkopolskie , Rajd XVI  – „Kraina Stu Jezior”  , Baza rajdu: Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach

W przypadku wyścigu finałowego wytyczono cztery dystanse:

-Sportowa  ok.115 km ,  750 m przewyższenia,

-Podróżnicza  ok.199 km,  1000m przewyższenia, dostępny był  też wariant z 175 km,

-Rekreacyjna  ok. 89 km,  550m przewyższenia.

 Finałowa,  XVI edycja  Grand Prix Amatorów Na Szosie i  można powiedzieć rozgrywana w domu, bo   na terenie naszego województwa. Drugi dzień rywalizacji w której oczywiście brał udział  Janusz. Dzień wcześniej stanął na drugim miejscu podium, tak więc, duże oczekiwania  i obciążenie.

W odróżnieniu  od wczorajszego dnia, tym razem pogodna dopisała.   Tradycyjna godzina start zawodników dystansu Sportowego.  Czteroosobowa grupa odłączyła się od peletonu w której był Janusz.  Przed metą z czwórki została  trójka i oni stoczyli rywalizację o miejsca na podium. Oczywiście w trójce tej był nasz zawodnik,  który zmierzał do mety jako pierwszy. Wypięcie buta z bloku  spowodowało, że na metę wjechał  jako drugi , czyli powtórzył wczorajszy sukces. Brawo.

 

Jak widać tren weekend był  obfity w  rekordy życiowe, naszych zawodników,  jak i miejsca na podium. Gratulacje dla zakręconych  oraz uprawiających amatorsko sport.