WITEK NA PODIUM W SOLID MTB W KRZYWINIU

Trzeci weekend i mamy kolejne imprezy . W piątek  16- go Przejścia Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej, a w  sobotę:  Bike Maraton w  Świeradowie-Zdroju, Szuter Master – Kaszuby.   W niedzielę natomiast:  Puchar Polski MTB w  Rybniku, MTB Cross Maraton w Smykowie,  Solid MTB Maraton w  Krzywiniu,  Cisowianka Mazovia MTB Marathon – Rawa Mazowiecka,   Maraton Kresowy w  Krasnystawie,  Garmin Iron Triathlon w  Płocku oraz  8. Trigar  Duathlon w Poznaniu.

Wrzesień jest miesiącem w którym rozgrywają się  finałowe zawody w poszczególnych ligach. Tak właśnie było  w ten weekend  w Solid MTB Maraton, który odbył się w Krzywiniu.  Pojechał tam  Witek, startując z 2 sektora.

Dwunasty  finałowy wyścig MTB rozegrany w Krzywiniu,  tradycyjnie biuro zawodów Hala Widowiskowo- Sportowa, przy ul. Chłapowskiego 34

Dystanse:

-mini 30 km, z przewyższeniem ok. 300m,

-mega 40km, z przewyższeniem ok.400m,

-giga 68km, z przewyższeniem ok. 680m.

Trasa znana, ponieważ  podobna do tras z poprzednich lat.  Mega rozjazd z mini w Stankowie, jazda w kierunku Grabowca pod miejscowość Czepiec i powrót do mety. W Żelaźnie wjazd na trasę mini. Mega dwukrotnie przejechanie trasy mega.

Co się nie zmienia w Solid MTB, to  między innymi godziny startu.  Pierwsi zawodnicy rozpoczęli ściganie o godzinie 11.00.  Tym razem sektora 2 wystartował Witek.  Pogoda można powiedzieć niesprzyjająca. Tempera  dobra, bo 14 stopni, ale były momenty z padającym deszczem.      Łącznie na dystansie mini wystartowało 229 zawodniczek i zawodników, mega 72, a giga  23.

Zawodnik z dystansu mini minął linię mety jako pierwszy po 01:10:39, a był nim  Maksymilian Bieniasz.  Za nim  kolejni i do mety też dojechał  nasz zawodnik,  jako 65 open,  a w M5-3.   Podczas   zawodów w Bodzyniewie Witkowi zabrakło 3 sekundy do trzeciego. Tym razem  osiągnął niesamowity wynik, przyjeżdżając w końcu na trzecim miejscu. Duże gratulacje.

Jak  wspomnieliśmy dzisiejsza impreza była finałową w Solid MTB Maraton i dlatego mamy klasyfikację  generalną w której WITEK  na dystansie mini uczestniczył w 7 edycjach,  gromadząc 2870 punktów.  Zajął bardzo wysokie  44 miejsce open na 751 startujących i w   M5-5 miejsce  na 80 startujących w lidze.

Bardzo duże gratulacje dla Witka, który w tym roku był najbardziej aktywnym zawodnikiem w naszym teamie . Do tego zrobił niesamowity progres . BRAWO.