WITEK NA SOLID MTB W BODZYNIEWIE

Doszliśmy do ostatniego weekendu sierpnia jak i  ostatnich dni letnich wakacji. 27- go zaczyna się dwudniowy Letni Bieg Piastów w  Jakuszycach oraz  Garmin Iron Triathlon w  Nieporęcie.  W niedzielę  natomiast:  Calisia Triathlon,  M Liga w  Zabieżkach,  Solid MTB Maraton w Bodzyniewie , Maraton Kresowy w  Supraślu,  Łańcucki Klasyk, Lotto Poland Bike Marathon w  Markach,  MTB Cross Maraton w  Bodzentynie,  MTB Pomerania Maraton w  Gdańsku, Legia MTB Maraton  – Lipsko.

Nas interesuje tylko jedna impreza, a jest nią Solid MTB Maraton w Bodzyniewie, bo tam pojechał, kto ?  oczywiście Witek.

 

XI edycja Ligii, tym razem w Bodzyniewie 35, start i meta  przy Szkole  Podstawowej.  Trzy dystanse:

-mini, długości  ok 21km  z przewyższeniem ok 260m,

-mega , długości  ok 43km, z  przewyższeniem ok 510m,

-giga, długości  ok 62km, z przewyższeniem  ok 760m.

Tradycyjnie start godzina 11.00 pierwszych zawodników. Witek dobrą jazdą,  awansował do II sektora i właśnie z niego startował. Trasa znana dla naszego zawodnika, ponieważ jest taka sama, jak rok temu. W sumie na mini wystartowało 192 zawodniczek i zawodników, mega 65, a giga 10.

Tradycyjnie jako pierwszy zawodnik linię mety minął zawodnik dystansu mini,  Michał Kowalczyk z czasem 00:46:33,  po nich kolejni. Pośród nich był Witek, który  najkrótszy dystans przejechał w czasie  00:54:10, co dało mu , bardzo wysokie miejsce open- 47 , M5-4. Jedno z najlepszych wyników  Witka w tym roku. W sporcie należy mieć trochę szczęścia. Nasz zawodnik coraz lepiej jeździ, ale szczęście go opuszcza. Tym razem różnica pomiędzy nim, a trzecim w kategorii wiekowej wynosiła 3 sekundy. Tak, Witkowi zabrakło 3 sekund do miejsca na podium.   

Brawo za dobry wynik.