JANUSZ NA GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE W SŁUŻEWIE I KUTNIE

Trzeci weekend sierpnia i w  sobotę,  20-go  zaczyna się dwudniowy  festiwal sportowo-muzyczny Hun Run w  Ełku,  X Bieg Tygrysa- Orzyszu,  Szuter Master – Suwalczyzna, Ultra Mazury – Stare Jabłonki,  Grand Prix  Amatorów Na Szosie – „Rowerem przez Polskę”  w Służewie . W niedzielę natomiast:  Bike Atelier MTB Maraton w  Psarach,  Grand Prix  Amatorów Na Szosie – „Rowerem przez Polskę” w Kutnie, Kaczmarek Electric MTB w  Trzebani, Lotto Poland Bike Marathon w  Ossowie, Legia MTB Maraton w  Magdalence, no i słynny wjazd na Śnieżkę Uphill Race Śnieżka  oczywiście w  Karpaczu

W ten weekend w zawodach mieli uczestniczyć:  Janusz i Witek   w trzech imprezach.  Janusz pojechał w Grand Prix Amatorów Na  Szosie „Rowerem przez Polskę”, czyli Rajdy Dla Frajdy w sobotę i niedzielę, a Witek w niedzielę miał startować w  Kaczmarek Electric MTB w  Trzebani. Jednak zrezygnował ze startu,  biorąc pod uwagę  warunki atmosferyczne.

 

Grand Prix  Amatorów Na Szosie – „Rowerem przez Polskę”  czyli  Rajdy Dla Frajdy w Służewie.

Sobota,  Służewo,  Gmina Aleksandrów Kujawski   woj. kujawsko-pomorskie,   Rajd XI –„Dolina Wisły”, Gminny Ośrodek Kultury, ul. Brzeska 1

Zgodnie z regulaminem  wyznaczono trzy dystanse , ale zawodniczy wystartowali na dwóch: Sportowym i Rekreacyjnym. Długości dystansów:

-Sportowa  ok.120 km ,  350m przewyższenia,

-Podróżnicza  ok.204 km,  600m przewyższenia,

-Rekreacyjna  ok. 83 km,  250m przewyższenia.

Start pierwszych zawodników  nastąpił o  godz. 09.00 z dystansu Podróżniczego, po nich o godzinie 11.00 dystansu Sportowego, w którym pojechał  Janusz .  Początek jazdy w peletonie z którego w Ciechocinku odjechał jeden zawodnik, jak się  później okazało zwycięzca tego dystansu.   Po  tym odjeździe peleton  sukcesywnie  zmniejszał się pozostawiając słabszych zawodników z tył.   W końcu zostało 5 zawodników, pośród , których był Janusz. Tak współpracowali do około  setnego kilometra ,  na którym odjechał kolejny zawodnik, mijając linię mety jako drugi. Za nim czwórka z Januszem i tutaj  nasz zawodnik pokazał charakter finiszując jako pierwszy, a trzeci open.  Brawo.

 

Grand Prix  Amatorów Na Szosie – „Rowerem przez Polskę”  czyli  Rajdy Dla Frajdy w Kutnie.

Niedziela ,  Kutno, woj. łódzkie , Rajd XII – „Pępek Kraju”, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Kościuszki 26.

Kolejne zawody w woj. łódzkim, tradycyjnie trzy trasy na których startowali uczestnicy, a tymi trasami były dystanse:

-Sportowy  ok.120 km ,  300m przewyższenia,

-Podróżniczy  ok.204 km,  550m przewyższenia,

-Rekreacyjny  ok. 88 km,  200m przewyższenia.

Pogoda słoneczna, można powiedzieć, że idealna do jazdy rowerem i w takich okolicznościach przyrody o godzinie  09.00 start pierwszych zawodników z dystansu Podróżniczego, po nich o godzinie 11.00 dystansu Sportowego i Rekreacyjnego. Tutaj właśnie pojechał Janusz, który po kilkudziesięciu kilometrach odjechał z czwórką zawodników.  W grupie pięcioosobowej praktycznie przejechali ¾  etapu, wtedy właśnie trójka z grupy odjechała, meldując się, jako pierwsi na mecie dystansu Sportowego. Za nimi, jako linię mety minął nasz zawodnik, kończąc tym razem wyścig na wysokim 4 miejscu open. Brawo.