WITEK NA SZOSOWYM KLASYKU W PNIEWACH, A MARCIN TRIATHLONIE W KÓRNIKU

Mamy już sierpień i pierwszy weekend tego miesiąca, który zaczął się już od czwartku czterodniowym Górskim Festiwalu Dyscyplin Męczących w Dusznikach Zdroju. W piątek trzydniowe: Hun Run w Kotelnicy, Festiwal Biegów Górskich GorceUltra-Trail w Ochotnicy Dolnej.  W sobotę 6-go natomiast M Liga Ravel – Kielce, VIII Kórnicki Maraton Turystyczny, Polish Bike Tour Zachód w Żywcu, 11. Chaszczok – Bieg na Babią Górę w Zawoi oraz Supermaraton Szosowy klasyk w Pniewach, a niedzielę: Zachodnia Liga MTB w Chojnie, MTB Cross Maraton w Sobkowie, M Liga w Kielcach, MTB Pomerania Maraton w Pelplinie, 13. Bieg na Wielką Sowę w Ludowicach Kł., 2xDiablak Race w  Stańcowej, Maraton Kresowy – Narewka, Letni Bieg Wschodzącego Słońca w  Stańcowej, Kryterium Leśne Wielkopolska Pyra w Wągrowcu oraz Triathlon Kórnik

 

Tydzień temu emocjonowaliśmy się występami naszych zawodników w Tour de Pologne Amatorów, Memoriał Ryszarda Szurkowskiego w Arłamowie, który nie był do końca szczęśliwy dla nas z uwagi na wypadek Piotra.  Podczas tego weekendu w sobotę kolejne emocje związane z wyścigami kolarskimi. Tym razem Witek pojechał w Supermaratonie Szosowy Klasyk Pniewy, Mistrzostwa Pniew w Kolarstwie Szosowym, a Marcin uczestniczył w Triathlon Kórnik

 

 

Supermaraton Szosowy Klasyk Pniewy Mistrzostwa Pniew w Kolarstwie Szosowym  

Klub Biegowo-Sportowy „Aktywnie w Pniewach” zorganizował zawody kolarskie zgodnie z regulaminem Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych, w których uczestnicy startowali grupach maksymalnie 10 osobowych, co 5 minut.  Na klasyfikacji mini i mega grupy startowe były losowane.  Na klasyfikacji, liga mistrzów grupy startowe ustalali sami uczestnicy.  W jednej grupie nie mogli startować zawodnicy na rowerach szosowych oraz na rowerach innych.

Klasyfikacja prowadzona była tylko na dystansie mini 64 km dla 3 najszybszych mężczyzn open oraz 3 najszybsze kobiety open . Dodatkowo dla mieszkańców Gminy Pniewy rozegrane zostały Mistrzostwa Pniew w kolarstwie Szosowym.

Start i meta na ul. Jeziornej, dwa dystanse Trasa mini 64 km z Pniew – Chrzypsko Wielkie –Izdebno -Wróblewo – Ostroróg (PK/PŻ) – Lipnica – Otorowo – Dęborzyce – Podpniewki – Pniewy (PK/PŻ). Trasa mega 128 km – Trasa mini x2.

Start godzina 10.00 pierwszej dziesięcioosobowej grupy. Po nich kolejne i tak o godzinie 11.20 wystartowała 17 grupa z Witkiem na czele.  Ostatnia 29 grupa wystartowała godzinie po naszym zawodniku.  Łącznie na dystansie 64 km wystartowało 115 zawodniczek i zawodników.

 

Witek po 01: 56: 02 przejechał linię mety, co dało mu 59 miejsce open M4-14.  Z relacji naszego zawodnika okazało się, że bezpośrednio po starcie czwórka odjechała od nich, następnie po kolejnych kilometrach Witek wraz z zawodnikiem z grupy odjechali od czwórki  i tak w dwójkę dojechali do mety przy wiejącym dosyć intensywnie wietrze. Brawo.

 

Triathlon Kórnik

W niedzielę odbył się Triathlon Kórnik,  jedna z czterech imprez triathlonowych, odbywających się ponadto w:  Śremie ,  22 maja,  Nowym Dębcu  10 września i Kłodawie Gorzowskiej 17 września.

Organizator dzisiejszej imprezy Miasto i Gmina Kórnik, który wyznaczył miejsce  tereny nad Jeziorem Kórnickim.

Dwa dystanse :

– 1/8 Iron Man – indywidualnie i sztafety,  pływanie 475m ,   jazda rowerem 22,5 km  oraz   bieg 5,25 km

– 1/4 Iron Man – indywidualnie i sztafety,  pływanie 950m ,  jazda rowerem  45 km,  bieg 10,55 km.

Na dystansie   1/8 IM właśnie,  wystartował  Marcin z  198 zawodniczkami i zawodnikami. Pierwsze pływanie, które zajęło mu   00:09:54 , następnie rower i 22,5 km przejechał w czasie 00:39:36 i na końcu bieg. Czas ostatniej konkurencji zajął mu 00:27:39, a całość 01:22:38, co dało 76 miejsce open M30-31. Brawo.