DAREK, KRZYSIEK, PIOTR I WITEK NA XI MTB MARATON W SMYCZYNIE

Czwarty weekend lipca , tym razem w piątek tj.  22-go odbyła się Formoza Challenge  w  Ustce, a   sobotę dwudniowe zawody:  Lubuska szosa w Sulęcinie, Śledź 24h w  Stężycy oraz Suwalskie Tropy Race. W niedzielę natomiast: Bike Atelier MTB Maraton w Jeleśnicy, Garmin Iron Triathlon w  Gołdabie,  Maraton Kresowy w  Janowie i  MTB Maraton o Puchar Orzeł Lipno w Smyczynie.

W niedzielę pojechaliśmy w MTB Maraton o Puchar Orzeł Lipno w Smyczynie. Była to już  XI impreza MTB w Smyczynie, która wcześniej wchodziła w jedną z edycji Leszczyńskiej  Ligi Rowerowej.  Niestety na niekorzyść amatorów ścigania się na rowerach MTB, LLR zakończyła swoją działalność.

Pocieszające jest to, że  jeden z tworzących  LLR,  LUKS Orzeł Lipno, w tym roku zorganizował MTB Maraton, przypominając jak to ścigało się w Smyczynie.

  LUKS Orzeł Lipno, jak w poprzednich edycjach wyznaczył prawie , z małymi różnicami tą samą trasę:  Junior 15, 5 km (jedno okrążenie), mini 31 km (dwa okrążenia) i giga 62 km (4 okrążenia).  

 Godz. 11: 00 start zawodników najdłuższego dystansu, na który pojechało 15 zawodniczek i zawodników W tym jeden z zakręconych Piotr.  Dwie minuty po nich zawodnicy pozostałych dystansów junior w liczbie 3 oraz mini w ilości 99 osób.  Na dystansie mini pojechali Krzysiek Kubiak,  Witek i Darek.

Należy tutaj nadmienić, że  organizator zmniejszył liczbę kategorii wiekowych, minowicie :

– kategoria mini

Junior- 15-17 lat,

Mężczyźni:  M1 18-34 lat, M2 35-49 lat, M3 50-64 lat i M4+ 65 lat plus

– kategoria mega

Mężczyźni: M1 18-34 lat, M2 35-49 lat, M3 50-64 lat.

Pierwszy zawodnik, który minął linię mety był już po 01: 11: 54 z dystansu mini. Za nim kolejni.  Po 01: 18: 11 przyjechał Darek, co dało mu 21 miejsce open w M3-2. Praktycznie zaraz za Darkiem przyjechał Witek, osiągając czas 01: 19: 27, co dało mu 25 miejsce open M3-3. Trzecim zawodnikiem z zakręconych był Krzysiek, któremu zajęło przejechanie dwóch okrążeń  01: 32: 10, co dało mu 63 miejsce open M-ce. Ostatnim  zawodnikiem naszej drużyny na mecie był Piotr. Jechał on dystans mega, a zajęło mu to 02:52:09 i  dało 14 miejsce open M3-3. Duże gratulacje dla naszych zawodników, którzy pojechali bardzo dobrze.