PIOTR NA 37.BIEGU SYLWESTROWYM

To już ostatni tydzień tego miesiąca, jak i roku. Co za tym idzie odbywają się ostatnie imprezy sportowe: biegowe i kolarstwo przełajowe w naszym regionie, a są nimi: 27 grudnia XXXVII Bieg Sylwestrowy w Lesznie, w dniu 28 grudnia VIII Seria Pucharu Polski „ I Ogólnopolski Wyścig w Kolarstwie Przełajowym o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Rydzyna – Kornel Malcherek oraz 29 grudnia IX Seria Pucharu Polski w Kolarstwie Przełajowym we Włoszakowicach „Cześć i Chwała Zwycięzcom”.

Tradycyjnie opisujemy zawody, w których uczestniczyli nasi zawodnicy, w była to jedna impreza, biegowa w Lesznie.

To już trzydziesty siódmy raz, Wojskowe Stowarzyszenie Sportowe ”GROT”, 4 Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy oraz Urząd Miasta Leszna, organizują bieg.

Tradycyjnie start i meta na placu apelowym JW 1517, mieszczącej się przy ul. Racławickiej 1. Liczba uczestników ograniczona przez organizatora do 400 osób.  Na linii startu stanęło 361 zawodniczek i zawodników, pośród nich Piotr.

Oprócz klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn oraz wiekowej, organizator wyznaczył dodatkowe klasyfikacje dla: żołnierze zawodowi mężczyźni OPEN – statuetka za 1 miejsce,

żołnierze zawodowi kobiety: OPEN – statuetka za 1 miejsce, policjanci OPEN – statuetka za 1 miejsce oraz strażacy OPEN – statuetka za 1 miejsce.

Temperatura minus 5, godzina 18.05 i start. Jako pierwszy linię mety minął Tomasz Musiał, osiągając czas na 00:15:41. Za nimi kolejni i Piotr, linię mety przebiegł, osiągając czas 00: 23: 14, co dało mu 174 miejsce M50-14, w kategorii mundurowej 6.

Bardzo dobry wynik, tym bardziej, że w dniu dzisiejszym nawierzchnia, po której biegli zawodnicy w niektórych miejscach, była bardzo śliska. Brawo.