AREK, KRZYSIEK I PIOTR NA IX BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI W RYDZYNIE

11 listopada jest to bardzo ważny Dzień  dla każdego Polaka,  bo  jest to Dzień Niepodległości.   Oprócz oficjalnych uroczystości, które odbywają się tego dnia, na terenie całego kraju, są też masowe imprezy sportowe dla upamiętnienia Dnia Odzyskania Niepodległości.

Tym bardziej, że w dniu dzisiejszym pogoda dopisała. Słonecznie , temperatura 8 stopni, wiatr 8 km/h .

 Imprez takich jest bardzo dużo, praktycznie w każdej większej miejscowości. Chcąc upamiętnić ten Dzień wiele osób robi to poprzez między innymi sport.  Najbardziej popularną dyscypliną, w której biorą udział uczestnicy, jest zapewne bieg. Potem długo, długo nic i gdzieś tam sporty związane z kolarstwem.

W naszym powiecie obyły się dwie takie imprezy, a mianowicie: IX  Bieg Niepodległości w Rydzynie oraz XIII  Rowerowy Puchar Niepodległości w Lesznie.

Tym razem uczestniczyliśmy tylko w jednej imprezie, ale za to w grupie trzyosobowej, a był nim IX Rydzyński Bieg Niepodległości.

Organizatorem  jest  Dyrektor Rydzyńskiego Ośrodka Kultury w Rydzynie.   Tradycyjnie dystans 11 km, trasa w 60% przebiega drogami o nawierzchni z kostki betonowej oraz w 40% drogami o nawierzchni asfaltowej. Zawodnicy, aż w liczbie 269 osób, wystartowali z pl. Zamkowego, dokładnie o godzinie 11.11.  Pośród nich pobiegło, trzech naszych reprezentantów,  tradycyjnie Arek i Piotr oraz Krzysztof Kubiak plus kibic Darek

 Na mecie, która była usytuowana przy Hali Sportowej, jako pierwszy zameldował się  Miłosz Szcześniewski z czasem 00:37:19.  Za nim  kolejni zawodnicy, a pośród nich byli zakręceni z dobrymi wynikami.  Tym razem jako pierwszy z naszej grupy przybiegł Arek z bardzo dobrym czasem 00:51:43, co dało mu 77 miejsce. Po nim Krzysiek z czasem 00:59:30, co dało 162 miejsce oraz  Piotr z czasem 01:01:13, który wbiegł na metę jako 180 zawodnik Brawo.

Arkadiusz Milewski miejsce 77/269 czas 00:51:43
Krzysztof Kubiak   162   00:59:30
Piotr Janus   180   01:01:13