EMI NA 6. ROGOZIŃSKIM PÓŁMARATONIE PRZEMYSŁAWA II

Sobota 6 listopada, godzina  12.00, Rogoźno, ul. Wielka Poznańska 61 – przy budynku Liceum Ogólnokształcącego. Właśnie tam nastąpił start do 6. Rogozińskiego Półmaratonu Przemysła II o długości 21.097km

Organizator biegu- Gmina Rogoźno, wytyczył trasę, która wiodła po terenie tej gminy właśnie, o nawierzchni ok. 64% asfaltowa, 21, 5%, leśna, 14, 5% leśna ubita.

Sam bieg miał charakter lokalnego wydarzenia, w które zaangażowali się oprócz władz Gminy mieszkańcy. Pomimo listopadowej, niesprzyjającej aury na zawody stawiło się 403 osoby, a pośród nich była nasza ultramatatonistka Emilia.

Nasza zawodniczka pobiegła bardzo dobrze, osiągając czas 01: 53: 43 przy dosyć silnym wietrze, co dało jej 211 miejsce open, 33/112 kobiet K40- 13/44. Brawo.

Emi  podzieliła się wrażeniami z biegu  „ Zawody udały się doskonale. Po wybiegnięciu z miasta trasa prowadziła asfaltem, na odkrytej przestrzeni, gdzie mocno dawał się we znaki wiatr. Starałam się wykorzystać doświadczenie z roweru i biegłam chowając się za większymi zawodnikami. Po kilku kilometrach wbiegało się do lasu, gdzie wiało mniej, za to miejscami dość błotniste, trailowe, przykryte złotymi liśćmi ścieżki pozwalały cieszyć się urokami prawdziwej jesieni. Na 15 km wybiegało się znów na asfalt i tam można było nabrać rozpędu. Gładka nawierzchnia, szeroka droga, wiatr wiejący w bardziej sprzyjającym kierunku pomagały pokonać zmęczenie. Organizator pomyślał o wszystkim w szczegółach.  Nie zabrakło kawy, herbaty, ciasta, ciepłego posiłku i piwa. Bardzo sympatyczna impreza, doskonała na listopadowe smutki.” Nic dodać nic ująć Brawo.

Do tego organizator zafundował piękne medale pamiątkowe  z których można dowiedzieć się kilku informacji dotyczących naszych władców z początku XIII wieku.