WITEK NA SOLID MTB W PRZYŁEKU

Już pierwsze dni czerwca, dokładnie 4, dzień wolny i początek długiego weekendu dla niektórych.  Wykorzystany na imprezy sportowe, które odbyły się między innymi:  Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Puławach oraz na naszym podwórku Solid MTB Maraton w  Przyłęku, w którym brał udział Witek.

Trzecia edycja tegorocznej ligi   Solid MTB  odbyła się w gminie Nowy Tomyśl, dokładnie miejscowości Przyłęk. Tradycyjnie Biuro zawodów, przy ul. Leśnej 39. Także start, jak i meta.

Liczba sektorów oraz czasy startów poszczególnych sektorów jak podał organizator, były uzależnione od panujących warunków epidemicznych i obowiązującego reżimu sanitarnego. Oczywiście nadal obowiązują obostrzenia sanitarne jak:

– nie gromadzenie się przed wejściem do biura zawodów oraz zachowanie 2m odległości od rozmówcy,

– zalecamy pomiar temperatury ciała,

-używanie  płynów do dezynfekcji rąk,

Pierwszy raz w trzeciej edycji  organizator startuje z zawodami dla dzieci.

Trasa  opierała się na trasie z zeszłego roku, która  stanowiła pętla długości 20,5km z przewyższeniem ok. 340m i to był dystans mini.  Mega to  dwa okrążenia, co dało 40,1km i 680 przewyższenia, a giga trzy, co dało 60,5km i ok.1020m przewyższenia.

 Witek pojechał jedno okrążenie. Dokładnie o godzinie 11.00  wystartowali pierwsi zawodnicy, trzech dystansów, następnie pozostałe sektory.  Z 4  pojechał nasz zawodnik w sumie wystartowało:  giga 27 zawodniczek i zawodników, mega 103 ukończyło  97, mini 287 ukończyło 257.

Trasa techniczna, którą nasz zawodnik przejechał w czasie 01:07:52, co dało mu 102 miejsce M4 38. Gratulujemy.