PIOTR NA PODIUM

Można z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że  dzisiejszy dzień jest dniem, w którym oficjalnie rozpoczęły się zawody MTB w naszym kraju, a sezon ten rozpoczął Wyścig Charytatywny „Jedziemy Po Zdrowie Dla Szymona” w Gorzycy koło Międzyrzecza woj. lubuskie.

Organizator: Stowarzyszenie Obra Bike Gmina Bledzew, Urząd Gminy Bledzew oraz Scott Gorzów Piątek, dochód z wpisowego przekaże na leczenie 6-letniego Szymona Michalczaka, który zmaga się z chorobą nowotworową.

Uczestnicy ścigali się na dwóch dystansach: 36 km oraz 17 km, gdzie oprócz kategorii open oraz wiekowych, była też najlepszy strażak (zawodowy, ochotnik) na obu dystansach.

Start i meta została wyznaczona na terenie boiska sportowego przy agroturystyce Maya, gdzie o godzinie 11.00 rozpoczęli rywalizację zawodnicy dłuższej trasy. Dziesięć minut po nich krótszej.

Na tej pierwszej imprezie właśnie, wziął udział jeden z naszych zawodników Piotr, który pojechał dłuższy dystans, jednocześnie rywalizując w grupie najlepszy strażak.

Godziny poranne, pogoda słoneczna, praktycznie bezchmurna, ale niestety zmieniało się to z minuty na minutę. Gdy nastąpił start, praktycznie chmury zastąpiły niebieskie niebo i zaczął kropić miejscami deszcz. Temperatura na całe szczęście 7 stopni nad kreską.

 

Piotr wystartował o godzenie 11.00 wraz z 99 zawodniczkami i zawodnikami, a o 11.10,  68 osób. Po  32 minutach i 32 sekundach, linię mety minął pierwszy zawodnik z krótszego dystansu. Za nim kolejni , a po 1:14:19 pierwszy zawodnik dłuższego dystansu. Piotr na pokonanie 36 km potrzebował 1:30:06, co dało mu 59 miejsce open, M5-5, a w kategorii najlepszy strażak 1. Duże gratulacje.