NA SPORTOWO W DNIU NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada Dzień Niepodległości i jednocześnie dzień zakończenia Leszczyńskiej Ligii Rowerowej, wyścigiem o IX Rowerowy Puchar Niepodległości organizowany przez S.K.F „Życie Jest Piękne”.

Tradycyjnie trasa długości 15km (runda). Start – Rynek w Osiecznej, przez  Świerczynę,  Grodzisko (koniec podjazdu i drogą polną do Stanisławówki), Stanisławówkę (dojazd do drogi asfaltowej szutrem) i  Osieczna. Meta – przy ul. Kopernika przy Szkole Podstawowej. Zawody zostały rozegrane na dwóch dystansach o  Mały Puchar Niepodległości (dystans MINI) – 15 km(brali w niej udział zawodnicy z kategorii: MŁODZICZKA, MŁODZIK ·  JUNIORKA, JUNIOR ·  KOBIETY, MĘŻCZYŹNI.   Duży Puchar Niepodległości (dystans MEGA) – 2 x 15 km (brali w nim dział z kategorii: KOBIETY, MĘŻCZYŹNI. O godz. 13.00 nastąpił start z Rynku w Osiecznej.

W tym roku z naszej drużyny pojechało czterech zawodników w tym pierwszy raz na zawodach wziął udział Jurek Ratajczak, Paweł pierwszy raz w tym roku. Pozostali to Darek i Piotr. Cała nasza czwórka pojechała na dystansie mini.    Niesamowitą formę pokazał Piotr, który linię mety minął, jako 23  open, bardzo dobry wynik i czas pod koniec sezonu. Darek w M5 zajął trzecie miejsce. Puchar Niepodległości drugi raz z rzędu zdobył Adam Adamkiewicz – BRAWO, a Mały Puchar Mirosław Kajoch.

Kolejny nasz zawodnik Arek, tym razem odłożył rower i pobiegł  w V Rydzyńskim Biegu Niepodległości. Dystans 11 km, trasa w 60% przebiega drogami o nawierzchni z kostki betonowej oraz w 40% drogami o nawierzchni asfaltowej. Zawodnicy w liczbie  337 o godzinie 11:11 wystartowali z  pl. Zamkowego,  meta przy Hali Sportowej. Jak widać po czasie, Arek dobrze wybrał w dniu dzisiejszym bieg, ponieważ ustanowił rekord życiowy pokonując ten dystans w czasie 00:54:29 co dało mu 130 miejsce M3-52.

Witek i Marcin to kolejni zakręceni, którzy biegli w 2 Poznańskim  Biegu Niepodległości. Dystans 10 km, trasa została nieco zmodyfikowana, w stosunku do pierwszej. W tym roku wystartowało 8603 zawodniczek i zawodników. Pośród nich była też nasza dwójka. Dokładnie o godzinie 10.00 nastąpił strat. Po 51 minutach linię mety minął Marcin, minutę później Witek. Była też klasyfikacja  dla służb mundurowych w której Marcin zajął 264,  a Witek 286 miejsce na 517.

Brawa dla wszystkich zawodników biorących udział w imprezach sportowych z okazji Dnia Niepodległości.